Považský hrad
Author: Ján Barič
Submitted by: BibraX   Date: 09:00 02-07-2008
Comments: (0)   Ratings:
Average members rating (out of 10) : Not yet rated   
Votes: 0
Bookmark and Share
Verzia pre tlač
V roku 2006 sa objavili po neoficiálnych správach informácie, že mesto Považská Bystrica plánuje odkúpiť hrad Bystrica (Považský hrad), vlastníkom bol turistický klub (pozri: www.bleskovky.sk / Považská Bystrica: Chcú stavať, kúpiť hrad, dva kaštiele...).

V roku 2007 sa ľady pohli. Mesto Považská Bystrica odkúpila hrad od miestneho oddielu Klubu slovenských turistov Sparta, za 400 000 Sk (pozri: www.bleskovky.sk / Mesto kúpilo Považský hrad, chystá rekonštrukciu a www.pravda.sk / Považská Bystrica kúpila hrad na splátky.

Ešte koncom roka 2007 na oficiálnej stránke mesta Považská Bystrica bola uverejnená informácia o chystanom projekte "Statický a architektonicko-historický pamiatkový výskum Považského hradu" (pozri: www.povazska-bystrica.sk / Podané projekty / Statický a architektonicko-historický pamiatkový výskum Považského hradu).

Začiatkom júna 2008 (7.jún 2008) sa v Považskom Podhradí uskutočnilo stretnutie, ktorého výsledkom bolo iniciovanie založenia občianského združenia "BYSTRICA - Občianske združenie na záchranu hradu Bystrica", ktoré v týchto dňoch spustilo svoju internetovú stránku na ktorej by ste mali najsť všetky informácie o záchrane hradu Bystrica.

BYSTRICA - Občianske združenie na záchranu hradu Bystrica - www.hradbystrica.brb.cz (videné 02.07.2008)

Ďakujem Ľubovi Chobotovi za informácie, ktoré uverejnil na stránke CASTRUM a na stránke www.obnova.sk / Považský hrad


Copyright © 2005-2010 - Všetky práva vyhradené
Texty alebo fotografie a iné materiály umiestnené na tejto stránke je možné ďalej šíriť len so súhlasom redakcie stránky:
admin@castrum.sk